چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

اخبار

صدور 997 فقره گواهینامه دریانوردی توسط اداره کل بنادر مازندران طی 4 ماهه نخست سال جاری

صدور 997 فقره گواهینامه دریانوردی توسط اداره کل بنادر مازندران طی 4 ماهه نخست سال جاری
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از صدور 997 فقره گواهینامه دریانوردی طی 4 ماهه نخست سال جاری خبر داد .

      به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، سعید کیاکجوری با تشریح عملکرد قسمت آزمون و اسناد دریانوردان افزود : این تعداد گواهینامه شامل گواهینامه شایستگی، مهارت، شناسنامه دریانوردی، جانبی و سلامت پزشکی بوده است .
      وی همچنین از صدور 37 مجوز برگزاری دوره جهت مراکز آموزش دریانوردی فعال در سطح استان خبر داد و گفت : در این مدت تعداد 56 مورد بازدید ادواری و حین دوره نیز از مراکز آموزشی و دانشگاه های سطح استان انجام شده است .
     کیاکجوری برگزاری دو دوره آزمون دریانوردی، اجرای تفاهم نامه همکاری با اداره کل پست استان مازندران به منظور تسریع در امور مرتبط با دریانوردان در نقاط مختلف استان های مازندران و گلستان، دریافت و ارسال 1181 پرونده و گواهینامه دریانوردی از طریق مراکز پستی، تجمیع ، بروزرسانی و مرتب سازی9000 پرونده دریانوردان و بایگانی الکترونیکی 868 پرونده متقاضیان اسناد دریانوردی در ادامه روند تبدیل بایگانی فیزیکی به الکترونیکی را از مهمترین اقدامات قسمت آزمون و اسناد دریانوردان اداره کل در سال جاری برشمرد.
      وی افزایش تعداد پزشکان معتمد و ممتحنین آزمون های دریانوردی در سطح استان، استاندارد سازی فضای آزمون و مشارکت در بازنگری 88 عنوان از دستورالعمل های اجرایی اداره کل امور دریانوردان و... را از دیگر اقدامات شاخص اداره کل در این بخش عنوان کرد.
    گفتنی است اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران تاکنون تفویض اختیار صدور مجوز و نظارت بر اجرای دوره های آموزشی، آزمون و صدور اسناد دریانوردان را برای 43 سند در زمینه های عرشه و موتور، جانبی، صیادی و خدماتی از اداره کل امور دریانوردان و سازمانهای تخصصی بین المللی اخذ نموده است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۴۴