چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
 
قاسم احمدی:  بندرنوشهر قطب اقتصادی غرب مازندران است
منتخبان مردم شهرستانهای نوشهر و چالوس و نور و محمودآباد در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضوردربندرنوشهربامسئولین اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران دیدار و گفتگو کردند .

       درابتدای این دیدار مهندس سیدپور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران طی سخنانی با اشاره به وضعیت بنادر استان به  تشریح جایگاه بندر نوشهر در حمل و نقل دریایی استان مازندران پرداخت .

      وی الحاق 14هکتاراز اراضی ضلع شرقی به بندرنوشهر،احداث سه پست اسکله جنوبی ، احداث اسکله تجسس و نجات ، احداث اسکله خدماتی،احداث انبارهای مسقف، اطاله موج شکن غربی به طول 300 متر و تصویب قانون منطقه ویژه اقتصادی را از مهمترین اقدامات و دستاوردهای بندر نوشهر در سالهای اخیر عنوان کرد .

      مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهرهمچنین  ایجاد راه دسترسی بندرنوشهربه کمربندی ، احداث بندر خشک ، ساخت حوضچه شرقی ،سامانه حفاظت غربی، احداث برج کنترل وساختمان اداری را از دیگر طرحهای در دست اقدام و مطالعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران بر شمرد .

   سپس قاسم احمدی منتخب مردم نوشهر و چالوس در مجلس نهم ضمن قدردانی ازخدمات وتلاشهای صورت گرفته درراستای توسعه بندر نوشهر، این بندررا قطب اقتصادی غرب مازندران عنوان کرد و افزود : با توجه به تبدیل بندر نوشهر به منطقه ویژه اقتصادی باید زمینه استفاده از مزایا و تسهیلات قانونی ناشی از ایجاد منطقه ویژه در جهت توسعه بندر با مشارکت بخش خصوصی فراهم گردد .

      همچنین عبدالوحید فیاضی منتخب مردم نور و محمودآباد در این دیدار با اشاره به اینکه وجود بندر ومیزان صادرات و واردات ازشاخص های مهم توسعه اقتصادی  هرمنطقه است بر لزوم وحدت و تعاملات سازنده نمایندگان شهرستانهای غرب مازندران برای بهره گیری از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی بندرنوشهردرراستای اشتغال زایی و پیشرفت همه جانبه این منطقه تاکید کرد .

۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۶:۳۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۱۳,۴۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید