چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

بهره گیری از نیرو های مردمی در امر جستجو و نجات دریایی در سواحل استان مازندران

بهره گیری از  نیرو های مردمی در امر جستجو و نجات دریایی در سواحل استان مازندران

   به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ابوطالب گرایلو با اعلام این مطلب افزود:با توجه به گستردگی محدوده ساحلی استان مازندران و همچنین افزایش شمار مسافران در فصول بهار و تابستان، این اداره کل  با تمام توان و با بهره گیری از امکانات موجود نسبت به امداد رسانی و انجام خدمات جستجو و نجات دریایی اقدام می نماید.

    وی افزود:در همین راستا و  بمنظور امداد رسانی بهتر به گردشگرانی که از تجهیزات دریایی بهره می برند این اداره کل با شناسایی  نیروهای مردمی تحت عنوان "همیار ناجی"در منطقه بابلسر و تجهیز نمودن آنها به وسایل اولیه نجات مانند حلقه ی نجات،جلیقه نجات،بویه و جعبه کمک های اولیه اقدام نموده تا در مواقع لزوم از خدمات آنان بهره گیرد.

      گرایلو خاطرنشان کرد: در این مرحله مالکان 11 شناور و قایق استاندارد در مناطق ساحلی بابلسر و فریدونکنار در این امر داوطلبانه مشارکت دارند و در مراحل بعدی، دیگر همیاران ناجی اداره کل نیز که در ایستگاه های ساحلی حضور دارند با امکانات و تجهیزات بروز نجات دریایی، در این زمینه فعال خواهند شد.

     گفتنی است مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر با شماره تماس(1550 ) ، در هنگام وقوع هرگونه سانحه دریایی، به صورت شبانه روزی آماده امداد رسانی به شناور ها و قایق های گرفتار در مناطق ساحلی استان می باشد.

 

۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۲۹