دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با بهره برداری از 2 شاخه موج شکن پرورش ماهی خاویاری در استان مازندران

موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با بهره برداری از 2 شاخه موج شکن پرورش ماهی خاویاری در استان مازندران

     به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ، محمدتقی انزان پور با اعلام این مطلب افزود : بر اساس مجوز صادره از سوی کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت تعاونی پرورش ماهی خاویاری قره برون ساری  مجاز است از دو شاخه موج شکن شرقی و غربی (جمعاٌ به طول 510 متر ) واقع در شهرستان جویبار با رعایت کلیه قوانین و مقررات داخلی کنوانسیون های الحاقی مرتبط،صرفا‍ٌ با کاربری صیادی بهره برداری نماید.

    وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی امور سواحل این اداره کل ،تاکنون 17 مورد مجوز ساخت تأسیسات دریایی شامل سکوی تفریحی،موج شکن،اسکله،مجتمع تفریحی،بندر صیادی و... در مناطق ساحلی استان(حد فاصل رامسر- ساری)از سوی کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی صادر گردید.

     انزان پور افزود: این مجوز به استناد بند 22 ماده 3 فصل دوم آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال 1348 و ماده واحده مصوب 1387 مجلس شورای اسلامی، صرفاً جهت متقاضی صادر گردیده و بدون هماهنگی این سازمان، قابل واگذاری به سایر افراد حقیقی و حقوقی نمی باشد .

   مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش سواحل خاطر نشان کرد : به منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب های ناشی از ساخت و سازهای غیر اصولی مربوط به تأسیسات دریایی و بندری ، کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی می بایست از طریق مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور، نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت مجوزهای تأسیس و بهره برداری از هرگونه سازه احداثی در دریا و رودهای قابل کشتیرانی اقدام نمایند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۷۹