دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

تخریب 8 سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان مازندران طی چهار ماهه نخست سال جاری

تخریب 8 سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان مازندران طی چهار ماهه نخست سال جاری

      به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ، محمد تقی انزان پور روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار شبکه تبرستان با اعلام این مطلب افزود : با همکاری مراجع قضایی از ابتدای سال جاری تاکنون 8 سازه غیره مجاز در مناطق ساحلی استان مازندران قلع و قمع گردید.

      وی تأمین ایمنی دریانوردی و آبراه ها برای تردد ایمن کشتی ها را از تکالیف حاکمیتی اداره کل برشمرد و خاطرنشان کرد: در این راستا با لایروبی مستمر حوضچه و کانال دسترسی و نیز نصب علائم کمک ناوبری در آبراهه های تحت پوشش اداره کل، بستر مناسبی برای ورود و خروج ایمن کشتی ها به بندر نوشهر فراهم گردیده است.

    انزان پور با اشاره به گشت های مستمر شناور ناجی در آب های ساحلی محدوده بندر نوشهر اظهار داشت:از ابتدای سال جاری تاکنون با تلاش تیم جستجو و نجات اداره کل، خوشبختانه 8 نفر از هموطنان گرفتار در دریا از خطر مرگ نجات یافتند.

    وی همچنین از رشد 54 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر طی چهار ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه قبلی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با برنامه های در دست اقدام این روند روبه رشد تداوم داشته باشد.

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به صدور 4 مورد مجوز ساخت و بهره برداری سازه دریایی در سواحل استان خاطرنشان کرد: این مجوزها مربوط به پروژه های شیلاتی و گردشگری می باشد که با پیگیری اداره کل از سوی سازمان بنادر و دریانوردی صادر گردیده است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۴۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۷۱