دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

گرامیداشت هفته دولت و عید سعید غدیر در منطقه ویژه اقتصادی بندرنوشهر

گرامیداشت هفته دولت و عید سعید غدیر در منطقه ویژه اقتصادی بندرنوشهر

   به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی استان مازندران،در این مراسم که همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر برگزار شد؛ محمدتقی انزان پور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با تبریک هفته دولت و عید سعید غدیر به کلیه کارکنان شریف و پرتلاش دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر رجایی و باهنر، بر لزوم پیروی از ویژگی های برجسته اخلاقی این دو شهید والامقام تأکید کرد.

    وی با اشاره به نقش بنادر در ایجاد اشتغال و درآمدزایی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط دولت و بخش خصوصی در زمینه ایجاد زیرساخت ها و تأسیسات بندری در شمال کشور، فرصت مناسبی برای افزایش سهم حمل و نقل دریایی در کمک به اقتصاد ملی و منطقه ای فراهم گردیده است.

   انزان پور با بیان اینکه ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر 5/4 میلیون تن می باشد تصریح کرد: بهره گیری از این ظرفیت های بالقوه و رونق فعالیت های بندر با سابقه نوشهر، مستلزم تلاش بیش از پیش یکایک مسئولان و کارکنان در بخش های مختلف اداره کل می باشد.

   مدیرکل بنادر مازندران احداث صنایعی مانند کارخانه آردسازی و ساخت پایانه اختصاصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برای صدور محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه دریای خزر را موجب ایجاد ارزش افزوده و افزایش تردد کشتی های تجاری به این بندر برشمرد.

    وی احداث راه دسترسی را از ضرورت های توسعه بندر نوشهر برشمرد و افزود: با پیگیری های انجام شده از سوی این اداره کل و مساعدت مسئولان استانی و شهرستانی امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه ملی در سال جاری آغاز شود.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۱۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۶۴