دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

نشست مشترک مدیر بنادرجمهوری آذربایجان با مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر نوشهر برگزار شد

نشست مشترک مدیر بنادرجمهوری آذربایجان با مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر نوشهر برگزار شد

     به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، در این دیدار که عصر دوشنبه 12 شهریور ماه در بندر نوشهر برگزار گردید محمد راستاد معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی ضمن ابرازخرسندی از حضور مدیر بنادر جمهوری آذربایجان در ایران ، توسعه توریسم و گردشگری دریایی را استراتژی اصلی سازمان بنادر و دریانوردی بر شمرد.

      وی توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی به کشورهای همجوار از جمله کشور آذربایجان را از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد و افزود:امضای یادداشت تفاهم بین دو کشور برای ارائه تخفیفات ویژه برای تجار و بازرگانانی که قصد بهره گیری از ظرفیت های بنادر دو کشور را دارند زمینه توسعه همکاری های فیمابین را فراهم خواهد کرد.

       طالح زیادف مدیر بنادر آذربایجان نیز با تشریح موقعیت خاص جغرافیایی بندر نوشهر، خواستار بهره گیری از زیر ساخت های گسترده موجود در بنادر شمالی ایران برای توسعه تجارت بین دو کشور شد.

       وی افزود: باید راه هایی پیدا کنیم که گردشگری دریایی را تشویق کنیم و در صورت لزوم می توانیم در زمینه کاهش عوارض و فرایند صدور ویزا و تأمین شناورهای مورد نیاز با بنادر ایران همکاری کنیم.

      زیادف همچنین ابراز امیدواری کرد که با انجام این سفر زمینه توسعه همکاری ها بین دو کشور بویژه در زمینه حمل و نقل مسافر و سرمایه گذاری در بنادر شمالی ایران فراهم گردد.

    بر اساس این گزارش، در این دیدار محمد تقی انزان پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز با تشریح ظرفیت ها، توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در بنادر نوشهر و فریدونکنار خواستار گسترش همکاری ها و افزایش حجم مبادلات کالا بین دو کشور شد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۸:۵۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۹۲