دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

اخبار

مدیر کل بنادر استان مازندران دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه بنادر را تشریح کرد

مدیر کل بنادر استان مازندران دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه بنادر را تشریح کرد
همزمان با ششمین روز دهه مبارک فجر مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران دستاوردهای 40 ساله اداره کل در حوزه های مختلف را تشریح کرد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان مازندران ، محمد تقی انزان پور عصر امروز در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و با حضور خبرنگاران رسانه های گروهی در بندر نوشهر برگزار شد با اعلام این مطلب افزود : تا پیش از انقلاب اسلامی ، بندر نوشهر تنها بندر تجاری فعال در استان مازندران بود که خوشبختانه با تدابیر دولتمردان، دو بندر تجاری فریدونکنار و امیرآباد  در دوران پس از انقلاب اسلامی ساخته شد.

      وی با اشاره به طرح های توسعه ای در دست اقدام برای توسعه بندر نوشهر خاطر نشان کرد : ساخت پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به عنوان مهمترین دغدغه مردم و مسئولان از اولویت های اصلی اداره کل است که با پیگیری های انجام شده امید اریم تا پایان سال جاری عملیات اجرایی آن با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد ریال آغاز و بخش زیادی از مشکلات شهر و بندر با اجرایی شدن این طرح زیربنایی حل شود.

     انزان پور ایجاد سایت کانتینر یخچالی ،راه اندازی ترمینال مسافری ،احداث پایانه صادراتی ویژه محصولات کشاورزی ، ایجاد سامانه رسوبگیر و توسعه اراضی بندر نوشهر ، اجرایی نمودن مصوبه دولت در سال 1389 در زمینه تأمین اراضی پشتیبانی مورد نیاز بندر در ضلع جنوبی کمربندی نوشهر به چالوس را از دیگر طرح های توسعه ای در دست اقدام اداره کل برشمرد.

     وی افزود : خوشبختانه امروز عملیات اجرایی ساخت کارخانه چوب خشک کنی بندر نوشهر با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد ریال آغاز شد که ضمن اشتغالزایی مستقیم حدود 10 نفر و ایجاد ارزش افزوده و ارز آوری قابل ملاحظه، نقش مهمی در حفاظت از درختان جنگل های شمال کشور به عنوان میراث ارزشمند طبیعی ایفاء می نماید.

   مدیر کل بنادر ودریانوردی استان مازندران مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی و آزاد سازی سواحل را از دیگر اولویت های اداره کل در راستای انجام وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد و افزود: تاکنون 330 پرونده از سوی این اداره کل در خصوص ساخت وسازهای غیر مجاز ساحلی (حدفاصل رامسر تا فرح آباد ساری ) تشکیل شده است که با همکاری مراجع قضایی طی سالیان گذشته 120 سازه غیر مجاز در سواحل استان تخریب و جمع آوری شده است.

     در ادامه خبرنگاران رسانه های گروهی حاضر در این نشست ، پرسش های خود در زمینه های مختلف را مطرح و مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز با سعه صدر به یکایک پرسش ها پاسخ داد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۴۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۷۵