چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

ایمنی مهمترین اولویت اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در بخش گردشگری دریایی است

ایمنی مهمترین اولویت اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در بخش گردشگری دریایی است
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ایمنی را مهمترین اولویت اداره کل در بخش گردشگری دریایی برشمرد.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ، ابوطالب گرایلو روز یکشنبه 12 اسفندماه در نشست هماهنگی ایمنی دریایی سفرهای نوروزی با اعلام این مطلب افزود: با توجه به حضور گسترده هموطنان عزیز در ایام نوروز در سواحل زیبای استان مازندران ، این نشست با هدف ایجاد هماهنگی بین ارگان های دریایی و شرکت های خصوصی فعال در حوزه دریانوردی و به منظور پیش بینی تمهیدات لازم در زمینه رعایت الزامات ایمنی گردشگری دریایی برگزار شده است.

وی با اشاره به لزوم همکاری بیش از پیش ارگان های فعال در بخش گردشگری دریایی خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا سفرهای دریایی در نوروز1398 با رعایت نکات ایمنی و بدون هیچ گونه سانحه برای گردشگران دریایی صورت پذیرد.

گرایلو یادآور شد: حدود 85 ایستگاه گردشگری در سواحل استان(حدفاصل رامسر تا فرح آباد ساری) از سوی کارشناسان دریایی اداره کل در سال جاری شناسایی شده اند که از این تعداد، 55 ایستگاه در نوروز 98 فعال هستند.

وی با اشاره به لزوم ارتقاء سطح خدمات ایستگاه های گردشگری به هموطنان گرامی در ایام نوروز 98 تصریح کرد: تجربه خوبی در بخش سفرهای دریایی در نوروز و تابستان امسال به دست آمده است و امیدواریم با تعامل هرچه بهتر دستگاه های اجرایی و مشارکت بخش خصوصی، شاهد ارتقاء خدمات در حوزه گردشگری دریایی به گردشگران عزیز باشیم.
در ادامه مسایل و مشکلات مرتبط با سفرهای دریایی در ایام نوروز با حضور مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و فرماندهی دریابانی استان و مدیران تعاونی های قایقرانان و مالکان شناورهای تفریحی فعال در سطح استان مازندران (حد فاصل رامسر تا غرب فرح آباد ساری) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی است شماره تلفن ۱۵۵۰ پل ارتباطی شهروندان و گردشگران با مرکز امداد و نجات دریایی بندر نوشهر برای اعلام حوادث و سوانح دریایی می باشد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۴۵