چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
 
ایمنی مهمترین اولویت سازمان بنادر و دریانوردی در بخش گردشگری دریایی است
مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر، ایمنی را مهمترین اولویت سازمان در بخش گردشگری دریایی برشمرد.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان مازندران،علی اکبر مرزبان روز یکشنبه 11 فروردین ماه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر با اعلام این مطلب افزود:استان مازندران به دلیل برخورداری از جذابیت های فراوان مانند مناطق جنگلی و سواحل زیبا از مقاصد مهم گردشگران نوروزی به شمار می رود.

   وی با اشاره به اهتمام جدی سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه گردشگری دریایی خاطرنشان کرد:علیرغم شرایط نامناسب جوی، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 180 هزار گردشگر ،ضمن حضور در سواحل محدوده اداره کل بنادر ودریانوردی استان مازندران، ازخدمات ایستگاه های گردشگری ساحلی استفاده کردند.

مرزبان با اشاره به اهمیت موزه دریایی بندر نوشهر افزود:اقدامات خوبی در این موزه برای معرفی تاریخچه و هویت بندر باسابقه نوشهر و آشنایی هرچه بیشتر هموطنان با فعالیت های دریایی و بندری صورت گرفته که خوشبختانه با اسقبال چشمگیر گردشگران نوروزی روبرو شده است.

    محمدتقی انزان پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز گزارشی از روند اجرای طرح ساماندهی سفرهای ایمن دریایی در نوروز 1398  ارائه و خاطرنشان کرد:خوشبختانه با تلاش همکاران و همکاری مؤثر دیگر دست اندرکاران اجرای طرح ساماندهی سفرهای دریایی، در نوروز امسال شاهد هیچ حادثه دریایی در  آب های ساحلی استان (رامسر تا فرح آباد ساری) نبوده ایم.

   وی اعزام روزانه بازرسان دریایی اداره کل به بیش از ٥٥ ایستگاه گردشگری ساحلی فعال در ایام نوروز،نظارت مستمر بر فعالیت شناورها و قایق های تفریحی،هماهنگی جهت بازدید عموم هموطنان از موزه دریایی و تأسیسات بندری و دریایی بنادر نوشهر و فریدونکنار،نصب بنرهای حاوی هشدارهای ایمنی سفرهای دریایی در ایستگاه های گردشگری ساحلی،ارسال پیام های ایمنی از طریق شبکه های مجازی برای آگاهی گردشگران نوروزی،توزیع جلیقه نجات و جعبه کمک های اولیه در بین شناورهایی که نسبت به رعایت استاندارد های ایمنی مد نظر کارشناسان دریایی اداره کل اقدام نموده اند و... را از مهمترین اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در راستای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران عزیز نوروزی برشمرد.

    گفتنی است بندر نوشهر به عنوان مرکز اصلی جستجو و نجات دریایی استان مازندران، با همکاری همیاران ناجی و سایر ارگان های همکار منطقه، در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی و تماس با سامانه ارتباطی ١٥٥٠ ،خدمات جستجو و نجات دریایی (SAR) را به شهروندان و گردشگران عزیز ارائه می نماید.

۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۳۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۶,۰۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید