جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
 

اخبار

اجرای موفق طرح گردشگری دریایی مازندران با تمرکز بر ایمنی گردشگران

اجرای موفق طرح گردشگری دریایی مازندران با تمرکز بر ایمنی گردشگران
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از اجرای موفقیت آمیز طرح گردشگری دریایی در سواحل استان از 25 اسفند تا 16 فروردین ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور با اعلام این خبر افزود: به دلیل حضور گسترده میهمانان نوروزی در سواحل استان و لزوم پایش و کنترل ایمنی دریایی قایق ها و شناورها ،بر اساس هماهنگی هایی که از پیش از اجرای طرح با برگزاری نشست های گوناگون صورت گرفته بود بازرسان ویژه دریایی این اداره کل بطور روزانه نسبت به انجام گشت های کنترلی ایستگاه های گردشگری اقدام نمودند که با انجام این گشت ها در طول مدت طرح ، بیش از 1200 نفر- ساعت بازرسی از بیش از 55 ایستگاه ساحلی واقع در محدوده تحت نظارت حد فاصل رامسر تا فرح آباد ساری (نزدیک به 300 کیلومتر) صورت پذیرفت.

وی افزود: کارشناسان دریایی در بازرسی های روزانه ضمن دادن تذکرات لازم درخصوص موارد ناایمن و آگاهی رسانی به فرماندهان محترم دریابانی حاضر در منطقه ، از تردد قایق ها و تجهیزات ناایمن جلوگیری نمودند تا ایمنی گردشگران گرامی بیش از پیش فراهم گردد.

انزان پور یادآور شد: در این مدت با بهره گیری از شناور ناجی6 حدود 350 مایل دریایی گشت دریایی انجام شده که علاوه بر آمادگی لازم برای اجرای عملیات جستجو و نجات ، هشدارهای لازم به قایقرانان در صورت مشاهده هرگونه تخلف دریایی و رعایت نشدن نکات ایمنی داده شد.

گفتنی است که در مدت اجرای طرح گردشگری دریایی، نزدیک به 230 هزار نفر، از قایق ها و تجهیزات گردشگری دریایی موجود در سواحل تحت نظارت این اداره کل بهره برداری نمودند که با مساعدتر شدن شرایط آب و هوایی طی روزهای آینده و تعطیلات تابستانی شاهد موج جدید ورود گردشگران دریایی به استان زیبای مازندران خواهیم بود.

استقبال گسترده گردشگران نوروزی برای بازدید از بنادر استان مازندران

هزاران نفر از شهروندان و گردشگران، در ایام نوروز از بنادر نوشهر و فریدونکنار بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، گردشگران نوروزی ضمن بازدید از موزه دریایی، اسکله ها و تجهیزات دریایی و بندری،از نزدیک در جریان روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار قرار گرفتند.

براساس این گزارش، اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در راستای آشنایی هرچه بیشتر هموطنان گرامی با صنعت دریانوردی، همانند سال های گذشته آمادگی خود را برای میزبانی از شهروندان و گردشگران محترم نوروزی برای بازدید از بنادر تابعه طی روزهای دوم تا دوازدهم فروردین ماه اعلام نمود که مورد استقبال گسترده مردم منطقه و دیگر گردشگران نوروزی قرار گرفت.

 


گردشگری بازدید
  گردشگری موزه

 

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۰۳