چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
 
نجات 4 ماهیگیر در آب های ساحلی استان مازندران توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از نجات جان 4 سرنشین یک فروند شناور ماهیگیری توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر درآب های دریای کاسپین خبر داد.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ابوطالب گرایلو با تشریح جزئیات این حادثه دریایی اظهار داشت: در صبحگاه نهم تیرماه ۹۸ مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر طی تماس تلفنی از طریق شماره 1550 مطلع گردید که یک فروند شناور صیادی با 4 نفر سرنشین در فاصله 12 مایلی از بندر فریدونکنار به علت از کار افتادن موتور در دریا سرگردان می باشد که پس از هماهنگی های بعمل آمده و پس از 6 ساعت عملیات ، افراد مضطر به وسیله یدک کش ولشت ، نجات یافته و به محل امن انتقال داده شدند.

     وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نجات یافتگان در صحت کامل به سر می برند و وضعیت جسمانی آنها رضایت بخش گزارش شده است.

      گرایلو به مالکان، فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی توصیه کرد به اطلاعات هواشناسی روزانه که روی کانال 18 و ۶۹ توسط مرکز (MRCC) اعلام می گردد توجه ویژه ای داشته و از سالم بودن تجهیزات ارتباطی قبل سفر اطمینان حاصل نمایند.

     معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از فرماندهان شناورها خواست در صورت هرگونه حادثه  مرکز (MRCC) را روی کانال ۱۶ دریایی خطاب قرار داده یا با تماس با شماره ۱۵۵۰ این مرکز را در جریان کامل حادثه جهت عملیات امداد و نجات و ارائه خدمات مؤثر قرار دهند.

۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۱۰۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید