دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
 
برگزاری مانور جست و جو و نجات دریایی در بندر نوشهر
در راستای اعمال وظایف حاکمیتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در دریا و اجرای کنوانسیون های بین المللی ، مانور جست و جو و نجات دریایی روز دوشنبه 25 شهریور ماه در آب های ساحلی محدوده بندر نوشهر با موفقیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران،این مانور با هدف ارتقاء سطح آمادگی و پاسخگویی سریع به شرایط اضطرار دریایی به منظور نجات جان افراد مضطر در دریا با استفاده از توان تجهیزاتی و پرسنلی مرکز اصلی جست و جو و نجات دریایی استان مازندران (MRCC)  برگزار گردید.

براساس این گزارش،طبق سناریوی از پیش تعیین شده، کشتی فرضی ایران نوشهر در محدوده 5 مایلی از موج شکن بندر نوشهر ناشی از بارچینی نامناسب بر روی عرشه و از دست دادن  تعادل، دچار سانحه شده و کلیه خدمه ، کشتی را ترک کرده بودند که به محض دریافت پیام اضطرار از کشتی، MRCC طبق رویه های استاندارد عملیاتی(SOP ) نسبت به انجام و مدیریت عملیات جست و جو و نجات دریایی با فرماندهی عملیات توسط رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی با  اعزام  شناور اقدام نمود.

در این مانور، 7 نفر از خدمه کشتی ایران نوشهر از طریق ردیابی سیگنال ارسالی به وسیله دستگاه SART موجود در قایق نجات، توسط یدک کش علم کوه نجات یافته و در مکان ایمن مستقر گردیدند. همچنین یک نفر از خدمه کشتی نیز  که به دریا سقوط کرده بود، توسط قایق جست و جو و نجات با اعمال الگوی استاندارد مناسب برای عملیات مذکور، شناسایی و  پس از نجات، جهت مداوا سریعاً به درمانگاه منتقل گردید.

گفتنی است این مانور با استفاده از شناورهای خدماتی  شامل شناورهای علم کوه، ولشت، رسکیو، میثم و با همکاری و مشارکت ادارات امور دریایی، حراست، یگان حفاظت ، ایمنی و آتش نشانی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بالغ بر 40 نفر صورت پذیرفت.

مانور

 

مانور

 

 

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۹۹۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید