دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
 
نجات ۵ ماهیگیر محلی  توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر
معاون امور دریایی اداره کل بنادر ودریانوردی استان مازندران از نجات ۵ ماهیگیر محلی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر خبر داد.
         به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ابوطالب گرایلو با اعلام این خبر افزود: در شامگاه سوم خرداد ماه تیم جستجو ونجات دریایی بندر نوشهر موفق به نجات ۵ ماهیگیر محلی در آب های ساحلی شهرستان چالوس از خطر غرق شدن گردید.

         وی افزود:عملیات نجات ماهیگیران گرفتار در دریای طوفانی پس از دریافت گزارش مردمی از طریق شماره امداد و نجات دریایی ۱۵۵۰ با هماهنگی مرکز جستجو‌ و نجات دریایی بندر نوشهر( MRCC ) با سرعت آغاز گردید و علیرغم شرایط نامناسب آب و هوایی، شناور ناجی۶ بندر نوشهر در کمترین زمان ممکن به محل سانحه اعزام گردید.

          وی ادامه داد: پس از نزدیک به ۲ ساعت عملیات SAR و با همکاری همیاران ناجی مناطق  نوشهر و چالوس، موفق شدند که ۵ ماهیگیر سانحه دیده را به سلامت به ساحل منتقل نمایند.

           گرایلو‌ با قدردانی از همیاران و تیم جستجو و نجات بندر نوشهر، از کلیه دریانوردان و مالکین شناورها خواست که به اخطاریه های هواشناسی دریایی که روزانه از طریق کانال ۱۸ و ۶۹ VHF توسط MRCCنوشهر اعلام می گردد توجه نموده و‌از هرگونه تردد دریایی  در شرایط نامناسب جوی جدا خودداری نمایند.

۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۲۷
کد خبر : ۵۰,۳۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید