پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
 
افزایش ایمنی تردد کشتی ها در آبراهه دسترسی بندر فریدونکنار
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از ارتقاء قابل توجه سطح ایمنی تردد کشتی ها در کانال دسترسی بندر فریدونکنار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور با اعلام این مطلب افزود: با اجرای پروژه های لایروبی مستمر کانال دسترسی در دو فاز نگهداری و احداثی، عمق و عرض کانال دسترسی و حوضچه این بندر برای پهلوگیری انواع گوناگون کشتی های تجاری متردد در دریای کاسپین افزایش یافته است.

     وی افزود: در 9 ماهه گذشته با برداشت بیش از 250 هزار متر مکعب رسوبات طی عملیات لایروبی ، عمق و عرض کانال دسترسی این بندر مطابق با معیارهای ایمنی عملیات دریایی و متناسب با ابعاد کشتی های متردد در دریای کاسپین تأمین شده است.

     مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران یادآور شد: در تلاش هستیم تا فازهای بعدی لایروبی بندر فریدونکنار نیز در آینده نزدیک به اجرا درآید تا شاهد تداوم روند مطلوب کنونی باشیم.

     گفتنی است بندر فریدونکنار یکی از شش بندر فعال جنوب دریای کاسپین بوده که میزان تخلیه و بارگیری انواع کالاهای وارداتی و صادراتی در این بندر در سال جاری، از رشد حدود  60 درصدی برخوردار بوده است.
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۱,۲۲۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید