شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
 
مدیرکل بنادر مازندران اعلام کرد: جلوگیری از خروج ارز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای احداث کارگاه‌های چوب خشک‌کنی، خانه‌های چوبی و ترمووود در بندر نوشهر، گفت: با بهره برداری از این کارگاه‌ها، سالانه از خروج بالغ بریک میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد ‌شد.

       به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمدتقی انزان‌پور با اشاره به قدمت واردات چوب و کاغذ در بندر نوشهر افزود: این مسأله سبب استقبال سرمایه‌گذاران برای ایجاد کارگاه‌های چوب خشک‌کنی،تولید خانه‌های چوبی و ترمووود ( چوب های قابل استفاده در فضای باز) در این بندر شده است.

     وی از ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۵ نفر از جوانان بومی منطقه در پی احداث کارگاه‌های چوب خشک‌کنی در بندر نوشهر خبر داد و افزود: جلوگیری از خروج سالانه قریب به یک میلیون دلار ارز و افزایش توان داخلی برای فرآوری چوب در داخل کشور از دیگر مزایای این پروژه است.

     مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از کارگاه ها با دو کوره فعالیت خود را در این زمینه آغاز نموده و کوره سوم نیز در حال نصب و راه اندازی می باشد، اظهار داشت: با افزایش ظرفیت این کارگاه به چهار کوره و راه اندازی قریب الوقوع کارگاه دوم، راندمان کار در زمینه ارز آوری و عدم خروج ارز از کشور نیز افزایش خواهد یافت.

      وی از فعالیت شرکت دیگری به عنوان دومین کارگاه چوب خشک‌کنی، تولید خانه‌های چوبی و ترمووود در بندر نوشهر یاد کرد و گفت: تولید و مونتاژ قطعات پیش‌ساخته برای ساخت خانه‌های چوبی در این کارگاه انجام می‌شود.

     انزان‌پور در پایان به تولید ترمووود توسط این شرکت اشاره کرد و یادآور شد: دو کارگاه مذکور در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفته اند.

۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۱,۹۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید