شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
 
با هدف حمایت از سرمایه‌گذار داخلی محقق شد؛ "انعقاد قرارداد ساخت کارخانه فرآوری و بسته‌بندی قهوه در بندر نوشهر"
مراسم انعقاد قرارداد و کلنگ زنی ساخت کارخانه فرآوری و بسته‌بندی قهوه با سرمایه‌گذاری از سوی شرکت خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر به اجرا درآمد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران در این مراسم که صبح روز دوشنبه ۱۹ آبان ماه با حضور دکترمحسنی نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار نوشهر برگزار شد، به تشریح روند طی شده برای جذب شرکت سرمایه‌گذار در زمینه تولید و فرآوری قهوه پرداخت و اظهار کرد: از یک‌سال گذشته مراجعات و مذاکرات مفصل در زمینه احداث این کارخانه در دستور کار قرار گرفت و با گذر از مراحل کارشناسی و استخراج مدل مالی مجوز ساخت کارخانه فرآوری و بسته‌بندی قهوه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی گرفته شد.
محمد تقی انزان‌پور با اشاره به اینکه احداث این‌گونه شرکت‌های سرمایه‌گذاری مکملی برای فعالیت منطقه ویژه اقتصادی در بندر نوشهر محسوب می‌شود، افزود: قطعا فرآوری کالا و ایجاد ارزش افزوده از ویژگی‌های بارز برای مناطق ویژه به‌شمار می‌آید و این در حالی‌است که در گذشته بنادر تنها به عنوان انبار تخلیه و بارگیری کالا فعالیت داشتند؛ اما در نسل جدید بنادر، تلاش برای ایجاد ارزش افزوده  در دستور کار دارد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های اساسی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر این‌است که کالاهایی از کشورهای خارجی وارد شده و به بندر نوشهر ترانزیت شود و بخشی برای بازار مصرف کشور و مابقی نیز برای صادرات در نظر گرفته می‌شود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با ابراز خرسندی از اینکه احداث کارخانه فرآوری و بسته‌بندی قهوه در بندر نوشهر امتیازی برای ما محسوب می‌شود، بیان کرد: موفقیت در خصوص فعالیت این شرکت منوط به همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط می‌باشد تا بتوانیم کار را به‌شکل خوبی در کشور مطرح کنیم زیرا فعالیت این شرکت در سطح ملی می‌باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کارخانه فرآوری و بسته‌بندی قهوه طی دوسال به بهره برداری خواهد رسید، اظهار کرد:  با راه‌اندازی این کارخانه از نخستین کارخانه‌های  فرآوری و بسته بندی  قهوه در کشور خواهد بود که علاوه بر تامین مصارف داخلی نقش موثری در صادرات و ایجاد اشتغال در منطقه خواهد شد.
انزان‌پور در پایان مدت این قرارداد را  ۱۸ سال عنوان کرد و گفت: با ساخت کارخانه بسته‌بندی قهوه فرآوری شده که با مشارکت و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۴۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی صورت خواهد گرفت برای ۱۹ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸
ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۲,۲۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید