شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
 
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت تاکید کرد؛ " منطقه ویژه اقتصادی بندر  نوشهر باید در راستای تحقق اهداف ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گام بردارد"
نماینده شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کاری کنیم تا منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر در راستای تحقق اهداف ایجاد این مناطق گام بردارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، دکتر محمدعلی محسنی بندپی روز دوشنبه ۱۹آبان ماه در مراسم انعقاد قرارداد و کلنگ‌زنی کارخانه فرآوری و بسته‌بندی قهوه که برای  نخستین بار در منطقه ویژه بندر نوشهر برگزار شد، گفت: در ابتدا لازم است از بندر نوشهر که زمینه ایجاد قرارداد با شرکت فرآوری و بسته‌بندی قهوه را فراهم کرده است و همچنین از هیات مدیره این شرکت که تصمیم گرفتند تا سرمایه خود را در استان مازندران و شهرستان نوشهر هزینه کنند، قدردانی شود.
وی منطقه آزاد را در هر کشوری راه میانبر برای توسعه آن کشور برشمرد و اظهار کرد: تعدد ایجاد مناطق آزاد در این پنج‌سال اخیر با تمام مناطق آزاد در سال‌های قبل برابری می‌کند که این امر نویدبخش توسعه است.
نماینده مردم منطقه با تاکید بر اینکه هیچگاه نباید از اهداف مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خارج شد، گفت: در گذشته که سه منطقه آزاد کیش، قشم و چابهار حرفی برای گفتن داشتند؛ مردم آن مناطق با توجه به تقاضا و گستره درخواست مصرف‌کنندگان جهت خرید اجناس ارزان قیمت، شغل‌های سنتی خود را از دست دادند در حالی‌که هدف از منطقه آزاد برخورداری از امتیازات خاص می‌باشد و این اشتباه نباید در منطقه ما تکرار شود.
وی تاکید کرد: بر اساس این تجارب باید منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر نخستین منطقه‌ای باشد که در راستای تحقق اهداف ایجاد این مناطق  گام بر می‌دارد.
محسنی بندپی با بیان اینکه هر گام در مسیر توسعه مشکلات خاص خود را دارد، گفت: همواره باید به‌سمت جلو حرکت کرد و این را مدنظر داشت که همین بنگاه‌های تولیدی کوچک می‌تواند چشم‌انداز خوبی برای منطقه ایجاد کند و با تجمیع این‌گونه شرکت‌ها و کارخانجات ،اقتصاد منطقه به‌گردش در می‌آید.
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱
ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۲,۲۰۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید