پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
 
با ساماندهی رودخانه ماشلک صورت می گیرد؛   کاهش خسارت های ناشی از سیلاب با ساخت راه دسترسی  بندر نوشهر
مدیر‌کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت:با ساخت راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی و ساماندهی رودخانه ماشلک ،از خسارت های ناشی از سیلاب های احتمالی پیشگیری خواهد شد.

       به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمدتقی انزا‌ن‌پور از احداث دیوار حفاظتی به‌طول یک‌هزار و ۲۰۰ متر در مسیر راه دسترسی بندر نوشهر و همچنین شیب شکن ها در بستر رودخانه ماشلک خبر داد و گفت: این دیواره و شیب شکن ها با هدف ساماندهی رودخانه ماشلک نوشهر و جلوگیری از سیلاب‌های احتمالی در مسیر پروژه راه دسترسی احداث خواهد شد.
     وی بیان کرد: پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به‌طول دو کیلومتر و با هدف دسترسی از کمربندی نوشهر به بندر و بالعکس از سال ۹۸ اجرایی شد.
      انزان‌پور اظهار کرد: به‌منظور حفظ راه دسترسی در بخش عمده رودخانه ماشلک، احداث دیوار مبتنی بر شمع، دیوار وزنی و دیوار حفاظتی و دیوار آب بند به همراه احداث دو شیب‌شکن در دستور کار پیمانکار پروژه قرار گرفت.
      وی تصریح کرد: با توجه به تلاقی نقطه اتصال این نقطه در کمربندی به غرب پل ماشلک و برای افتتاح خروجی‌های خیابان باباطاهر، رمپ استاندارد نیز در طول مسیر پروژه تعبیه خواهد شد که از زیر پلی به ارتفاع ۸ متر، به صورت استاندارد وارد کمربندی می‌شود.
     مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان اینکه احداث این دیوارهای حفاظتی و شیب شکن ها با سازه‌های مختلف و با هدف ساماندهی رودخانه و جلوگیری از سیلاب‌های احتمالی  در نظر گرفته شد، گفت: علاوه بر ساماندهی رودخانه بخش عمده‌ای از مشکلات رودخانه ماشلک از کمربندی تا ساحل نیز با احداث این دیوار حفاظتی برطرف خواهد شد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۳,۶۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید