پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
 
افزایش ایمنی تردد کشتی ها با بهره گیری از علائم کمک ناوبری بنادر مازندران
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از نقش اساسی و بسیار مؤثر علائم کمک ناوبری در بهبود و ارتقاء سطح ایمنی تردد کشتی ها در سال جاری در بنادر نوشهر و فریدونکنار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران،محمد تقی انزان پوربا اعلام این مطلب افزود: با اقدامات صورت گرفته در سال جاری در راستای بهبود زیرساخت های ایمنی دریایی ، خوشبختانه ارائه خدمات به کشتی های متردد در آبراهه های دریایی بنادر نوشهر و فریدونکنار با رعایت الزامات ایمنی، عملیات های دریایی مربوط به ورود و خروج کشتی ها(راهنمایی و یدک کشی) با موفقیت و بدون سانحه به انجام رسیده است.

     وی تأمین بویه های جدید از جنس پلی اتیلن، جایگزینی سیستم روشنایی و چراغ بویه ها با سیستم های مدرن و بروز دارای قابلیت تنظیم از طریق نرم افزار، کنترل و پایش های مستمر وضعیت علائم کمک ناوبری ( AIDS to Navigation  ،انجام بازرسی های زیرآبی از طریق عملیات غواصی از سیستم نگهدارنده بویه ها در بستر دریا را از جمله اقدامات شاخص صورت گرفته در این زمینه برشمرد.

    انزان پور افزود: با انجام بیش از ۱۵۰ عملیات دریایی و سرویس چراغ های دریایی در سال ١٣٩٩،خوشبختانه با آماده بکاری و روشنایی چراغ های دریایی بنادر نوشهر و فریدونکنار، علاوه بر رعایت استانداردهای انجمن بین المللی چراغ های دریایی(IALA)، زمینه خدمات رسانی مطلوب به ناوگان متردد در آبراهه های دریایی بنادر تحت نظارت اداره کل فراهم شده است.

  گفتنی است طرح بهبود مستمر چراغ های دریایی اداره کل نیز در سال جاری تدوین شده که امید است با همکاری تیم های پشتیبانی، فاز نخست آن در سال ۱۴۰۰ محقق گردد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۵۳,۶۳۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید