پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
 
برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی در بندر بابلسر
در راستای اعمال وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی و اجرای کنوانسیون های بین المللی،مانور جستجو و نجات دریایی در بندر بابلسر با موفقیت برگزار شد.

       به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ،این مانور با هدف ارتقاء سطح آمادگی و پاسخگویی سریع به شرایط اضطرار دریایی و همچنین هماهنگی بیشتر با دستگاه های همکار در طرح استانی جستجو و نجات دریایی استان مازندران(دریابانی، شیلات و هلال احمر) به منظور نجات جان افراد مضطر در دریا ،روز دوشنبه 25 اسفند ماه در محدوده  5 مایلی شرق بندر ماهیگیری بابلسر برگزار گردید.

        بر اساس این گزارش،طبق سناریوی از پیش تعیین شده کشتی بابلسر در محدوده 5 مایلی بندر بابلسر دچار سانحه گردیده که به محض دریافت پیام از کشتی و اعلام شرایط اضطرار از سوی مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی( MRSC، عملیات جستجو و نجات دریایی آغاز شد.

    در ادامه عملیات جستجو و نجات، پس از رسیدن شناورهای امدادی به محدوده وقوع سانحه و انجام عملیات گشت زنی طبق رویه های استاندارد عملیاتی(SOP )  ، افراد مضطر نجات یافته و اقدامات لازم برای انتقال آنها به ساحل و اعزام به مراکز درمانی صورت پذیرفت.

    گفتنی است اهداف از پیش طراحی شده این مانور همانند تمرکز بر عملیات جستجو در شرایط واقعی ،بکارگیری توان همیاران ناجی و ارائه مشاوره های پزشکی همزمان مرکز HSE به شناور ماهیگیری ، به طور کامل محقق گردید.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۳,۶۶۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید