شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 
مدیرکل بنادر مازندران تاکید کرد؛ لزوم جامع نگری در زمینه  ساخت جزیره مصنوعی در نوار ساحلی نوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به طرح ساخت جزیره مصنوعی در نوار ساحلی نوشهر، بر لزوم جامع نگری و اخذ مجوزهای قانونی و همچنین رعایت مسائل زیست محیطی مانند دفع پسماند،گردش جریان رسوب و... در این پروژه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران؛ محمدتقی انزان‌پور روز پنج شنبه در نخستین نشست بررسی روند ساخت جزیره مصنوعی در نوار ساحلی نوشهر که با حضور نماینده مجلس، فرماندار،اعضای شورای شهر و شهردار نوشهر در بندر نوشهر برگزار شد، افزود: استفاده از ظرفیت‌های دریایی و گردشگری دریای خزر در راستای ایجاد زیرساختهای اقتصاد دریا محور یکی از برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.
وی ادامه داد: طی ۲۰ سال گذشته، سازمان بنادر و دریانوردی با کسب تجربه در پروژه‌های مختلف دریایی، توانسته با تغییر الگوهای قراردادی، ضمن حفظ حقوق سازمانی و ملی، به مدل های مالی که منفعت سرمایه گذاران بخش خصوصی را هم در پی داشته باشد، دست یابد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران تصریح کرد: در اسفندماه سال ۹۸ موافقت اولیه با جانمایی ساخت اسکله تفریحی در منطقه کپورچال نوشهر  توسط کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد، اما برای احداث جزیره مصنوعی نیازمند فرآیندهایی است که بایستی طی شود.
 
انزان‌پور با اشاره به اینکه بررسی فاصله با لنگرگاه، مقابله با آلودگی‌های احتمالی، عملیات‌های جستجو و نجات و مواردی از این قبیل برای دریافت مجوز این پروژه الزامی‌ست، افزود: پیشنهاد می‌شود شهرداری نوشهر و شرکت‌های مشاور در خصوص تکمیل مباحث مطالعاتی اقدام کرده تا روند دریافت مجوزهای لازم شتاب بیشتری بگیرد.
وی به ساخت راه ساحلی نوشهر به محمودآباد و ایجاد زیرساخت‌های فرودگاهی برای بین المللی کردن فرودگاه نوشهر و ایجاد بستر مورد نیاز برای توریست درمانی را از جمله ابعاد این پروژه برشمرد و خاطر نشان کرد: مطالعات قوی  با در نظر گرفتن تمامی این موارد که بتواند پاسخگوی موانع و ایرادات زیست محیطی و توسعه‌ای در سازمان‌های ذیربط باشد، الزامی و مورد تاکید است.
 
شهردار نوشهر نیز در این جلسه با اشاره به استقبال خوب مردم و سرمایه‌گذاران از این پروژه اظهار داشت: این حجم از بازخوردهای مثبت، وظیفه ما را در اجرای این پروژه سنگین تر کرده است.
علی امانی با اشاره به اینکه در این پروژه از تیم مشاوره قوی جهت پاسخگویی به سوالات احتمالی و بررسی ابعاد مختلف آن استفاده کرده‌ایم افزود: تلاش برای دریافت مجوزهای نهایی آغاز شده است و در این مسیر نیازمند کمک و همراهی مسئولین هستیم.
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۱۱
کد خبر : ۵۳,۸۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید