شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
 
نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه صادرات کالا از بندر نوشهر
نشست هم اندیشی بررسی راهکار های توسعه صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور مدیرکل بنادر مازندران در این نشست با تشریح توانمندی ها و زیر ساخت های ایجاد شده در بندر نوشهر در سال های اخیر، از آمادگی اداره کل برای تسهیل در روند صادرات انواع کالا از بندر نوشهر به کشورهای همسایه خبر داد.
در ادامه دکتر محمد علی محسنی بندپی نماینده مردم شریف شهرستان های نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت رفع مشکلات پیش روی صادرکنندگان کالا تاکید کرد و گفت: تحریم ها منجر تغییر روند موجود در کشور از اقتصاد متکی به نفت به سمت تولید و اتکا به توان داخلی شد.
وی افزود: همه باید تلاش کنیم تا موانع تولید و صادرات کالا در منطقه در حد امکان برطرف شود؛البته شناسایی مشکلات و چالش ها در وهله نخست و سپس ارائه راهکار های علمی و قانونی، زمینه ساز افزایش تولید داخلی و توسعه صادرات خواهد بود.
در این نشست،جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی و فعالان حوزه صادرات با تشریح چالش ها و موانع موجود در این بخش، خواستار حمایت همه جانبه مسئولان ذیربط برای رفع مشکلات و همچنین ایجاد شرکت مدیریت صادرات(EMC) با عضویت حدود پنج هزار تولید کننده به منظور افزایش صادرات کالا از بندر نوشهر به کشورهای حوزه دریای خزر گردیدند.

۷ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۵,۱۸۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید