شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
 
پیام مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران به مناسبت روز جهانی دریانوردی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با صدور پیامی فرارسیدن هشتم مهرماه «روز جهانی دریانوردی» را به دست اندرکاران عرصه دریانوردی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور در این پیام،با گرامی داشت روز جهانی دریانوردی،  حمل و نقل دریایی را از دیدگاه صاحب نظران کارآمدترین شیوه حمل و نقل دانست.

   وی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد تجارت جهانی از طریق دریا و توسط بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دریانورد در سراسر جهان صورت می گیرد؛ بنابراین نقش و جایگاه حیاتی صنعت دریانوردی در اقتصاد جهانی انکارناپذیر است.

    انزان پور با اشاره به وجود دریای خزر و نقش آن در توسعه اقتصادی منطقه خاطر نشان کرد:استان سرسبز مازندران به دلیل برخورداری از ۴۸۷ کیلومتر نوار ساحلی و دارا بودن سه بندر تجاری،نقش اساسی در زمینه صادرات و واردات و انجام مبادلات بازرگانی با سایر کشورهای همسایه دارد.

    مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر در پایان با تبریک روز جهانی دریانوردی به همه دست اندرکاران صنعت بزرگ دریانوردی اعم از دریانوردان عزیز شاغل در استان مازندران، موسسات رده بندی، موسسات و مراکز آموزش دریانوردان، صنایع تعمیر و ساخت کشتی ها و شناورها، شرکتها و خطوط کشتیرانی و کلیه مدیران و کارکنان مرتبط با صنعت دریانوردی ، تندرستی و بهروزی همگان را از درگاه ایزد منان خواستار شد.

۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۲۴
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۵,۵۷۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید