یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
 
همزمان با هفته پدافند غیر عامل، رزمایش تکنیکی- ترکیبی قطع برق در بندر نوشهر برگزار شد
همزمان با نکوداشت هفته پدافند غیر عامل،رزمایش تکنیکی- ترکیبی قطع برق، روز سه شنبه 11 آبان ماه در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برگزار شد.

       به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور مدیرکل بنادر مازندران در مراسم آغازین این رزمایش، شناسایی نقاط آسیب پذیر زیرساخت ها و تجهیزات موجود در بندر نوشهر به منظور انجام اقدامات مقابله، برنامه ریزی مناسب برای کاهش آسیب های احتمالی و همچنین ارزیابی کارایی و عملکرد زیرساخت های مولدبرق و تیم های فرماندهی و عملیاتی در هنگام بروز حوادثی مانند قطع برق را از مهمترین اهداف این رزمایش برشمرد.

    وی با اشاره به اهمیت بنادر به عنوان گلوگاه های اقتصادی کشور و نقش آن در تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم،بر ضرورت هوشیاری در تمهیدات احتمالی تأکید کرد.

     حمید بخشی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری مازندران نیز در این مراسم، پدافند غیر عامل را مکمل دفاعی صلح آمیز و اثربخش در جهان امروز برشمرد و افزود:با توجه به تهدیدات نوظهور،حفظ و مصون سازی کنترل های سایبری و نیرو و انرژی ضروری است.

      وی پدافند غیر عامل را ضرورتی اجتناب ناپذیر در دنیای امروز دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباط مستمر بنادر با کشورهای همسایه و جایگاه ویژه استان در بخش کشاورزی،آماده هرگونه همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در حوزه پدافند غیر عامل هستیم.

    چنگیز جوادپور مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی نیز با اشاره اهمیت برگزاری این رزمایش، تمرین عملی را مهم ترین مرحله پدافند غیر عامل برشمرد و افزود: شبیه سازی برای مواجهه با شرایط سختی که اتفاق خواهد افتاد ضروری است.

    وی با بیان این که وابستگی فعالیت های بندر به نیروی برق موضوعی حیاتی است؛ شناسایی نقاط ضعف و قوت زیرساخت ها،نحوه تأمین برق مورد نیاز از طریق برق اضطراری و تلاش برای افزایش سطح ایمنی بندر را از مهم ترین اهداف این رزمایش برشمرد.

     در ادامه سعید یزدانی فرماندار شهرستان نوشهر با قدردانی از برگزار کنندگان این رزمایش گفت:  با توجه به این که بندر از مراکز مهم اقتصادی و استراتژیک استان است شناسایی انواع تهدیدات، آمادگی همه جانبه نیروها در هنگام وقوع بحران و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مؤثر در حوزه پدافند غیر عامل بسیار ضروری است.

   گفتنی است رزمایش تکنیکی- ترکیبی قطع برق و تست مولدهای برق بر اساس سناریوی پیش بینی شده با بهره گیری از همه ظرفیت­ها و توانمندی­های بندر نوشهر و با مشارکت یگان حفاظت،گروه های تعمیر و نگهداری، اورژانس، جستجو و نجات دریایی و پهلو دهی کشتی و دیگر گروه های همکار، رأس ساعت 10:00 آغاز گردید و پس از انجام موفقیت آمیز مراحل مختلف ،رأس ساعت 11:30  پایان یافت و در پایان طی نشستی  با حضور گروه ارزیاب سازمان بنادر و دریانوردی ،نقاط ضعف و قوت رزمایش مورد برسی قرار گرفت.

 

۱۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۶,۰۰۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید