دوشنبه ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۱
 
تجهیز  نیرو های مردمی (همیاران ناجی)  در امر جستجو و  نجات دریایی در سواحل استان مازندران
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از تجهیز نیرو های مردمی (همیاران ناجی) در امر جستجو و نجات دریایی در سواحل استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ابوطالب گرایلو با اعلام این مطلب افزود: با توجه به گستردگی محدوده ساحلی زیر پوشش این اداره کل(رامسر تا فرح آباد ساری) و همچنین افزایش شمار مسافران در فصول بهار و تابستان، مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر با همه توان و بهره گیری از امکانات موجود نسبت به امداد رسانی و انجام خدمات جستجو و نجات دریایی اقدام می نماید.

    وی افزود:در همین راستا و به منظور امداد رسانی بهتر به افراد گرفتار در دریا در مناطق ساحلی استان ، این اداره کل با شناسایی نیروهای مردمی تحت عنوان "همیار ناجی" و تجهیز نمودن آنها به وسایل اولیه نجات مانند لباس همیار ناجی، چراغ قوه، آرم و پرچم جستجو و نجات دریایی، بادگیر، کلاه، بویه نجات و پتوی TPA اقدام نموده تا در هنگام بروز سوانح، از خدمات آنان بهره گیرد.

      گرایلو خاطرنشان کرد: مالکان 45 شناور و قایق استاندارد در ایستگاه های ساحلی این مناطق با امکانات و تجهیزات به روز نجات دریایی در این امر داوطلبانه مشارکت دارند.

   معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران افزود: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر با شماره تماس(۱۵۵۰ ) به صورت شبانه روزی، آماده امداد رسانی به شناور ها و قایق های گرفتار در مناطق ساحلی استان، در هنگام وقوع هرگونه سانحه دریایی است.   

۴ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۶,۵۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید