دوشنبه ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۱
 
برگزاری نشست هم اندیشی نمایندگان شرکت‌های کشتی‌رانی در بندر نوشهر
نشست هم اندیشی نمایندگان شرکت‌های کشتی رانی فعال در بنادر مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران،در این نشست که صبح امروز دوشنبه در بندر نوشهر برگزار گردید؛ابوطالب گرایلو معاون امور دریایی اداره کل، توسعه فعالیت های دریایی و بندری در بنادر نوشهر و فریدونکنار با تسهیل بیشتر در ارائه خدمات به کشتی های ورودی تحت نمایندگی شرکت های نمایندگی کشتیرانی را، مهم ترین هدف برگزاری این نشست برشمرد که در افزایش ترافیک کشتی و کالا بسیار موثر می باشد.

    وی افزود: در این نشست پیرامون چگونگی و سطح رضایت شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی از ارائه خدمات در بنادر نوشهر و فریدونکنار و عوامل تاثیرگذار در افزایش ترافیک کشتی و کالا، بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

   گرایلو با بر شمردن نقش و جایگاه شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی در چرخه حمل و نقل دریایی، از زحمات و  همکاری مطلوب آنان به ویژه در دوران تحریم‌های ظالمانه و همه گیری ویروس کرونا قدردانی کرد.

    وی با اشاره به فعالیت حداقل یک فروند کشتی از نوع  RO-RO و یک فروند کشتی کانتینری در ناوگان کشتیرانی تحت پرچم کشورمان در دریای کاسپین که پیش از این در بندر نوشهر زیرساخت های مناسب آن فراهم شده و امکان ارائه تسهیلات خرید کشتی توسط سازمان بنادر و دریانوردی نیز وجود دارد، افزود بندر نوشهر آمادگی بررسی پیشنهادهای مرتبط با راه اندازی فعالیت کشتی های مذکور با هدف ارائه خدمات ویژه به این کشتی ها را دارد.

        معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به وجود زیرساخت مناسب و اسکله Ro Ro در بندر نوشهر و در نظر گرفتن تخفیفات تعرفه ای و همکاری بسیار خوب اپراتور بندر، امید است که با کمک شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی، امکان استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در بندر نوشهر فراهم گردد.

    در ادامه، نمایندگان شرکت های  نمایندگی کشتیرانی با بر شمردن چالش های موجود در زمینه توسعه فعالیت های کشتی رانی در بنادر نوشهر وفریدونکنار، خواستار ارائه برخی تخفیفات خاص برای بندر نوشهر در راستای توسعه فعالیت های صادراتی و جذب  کالاهای کانتینری و ارتقاء و انعطاف پذیری بیشتر سیستم های نرم افزاری کاری بنادر  شدند.

۲۰ دی ۱۴۰۰ ۲۲:۱۵
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۶,۷۷۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید