سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
 
تأکید مدیرکل بنادر مازندران برضرورت بهره گیری از ظرفیت های بندر نوشهر در بخش ترانزیت
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران برضرورت بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر در بخش ترانزیت تأکید کرد.
    به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران،محمد تقی انزان پور روز یک شنبه 18 اردیبهشت ماه در مراسم امضای قرارداد اجاره پایانه کالاهای عمومی و کانتینری بندر نوشهر با اعلام این مطلب افزود:با سرمایه گذاری های انجام شده در سال های گذشته در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر،بستر توسعه ترانزیت در این بندر فراهم شده است.
   وی رفع موانع و تسهیل در رونق فعالیت های دریایی و بندری را مهم ترین دغدغه مجموعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و صاحبان کالا برشمرد و افزود: اقدامات لازم برای تأمین برق مورد نیاز تجهیزات ساحلی تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن از سوی پیمانکار آغاز خواهد شد.
    در ادامه مسؤولان شرکت اپراتور بندر نوشهر طی سخنانی از حمایت های مدیرکل و دیگر مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در زمینه تسهیل فعالیت های شرکت در بخش تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر قدردانی و اعلام نمودند توسعه تجهیزات تخلیه و بارگیری در بندر نوشهر از اولویت های شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری ساحل شمال در راستای رونق فعالیت های تجاری در این بندر است.
   *امضای قرارداد اجاره پایانه کالاهای عمومی و کانتینری بندر نوشهر*
     با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت اپراتور ،قرارداد اجاره پایانه کالاهای عمومی و کانتینری بندر نوشهر،مابین اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری ساحل شمال به امضا رسید.
  گفتنی است که مدت این قرارداد 5 سال است و بر اساس  مفاد آن،  شرکت طرف قرارداد به عنوان مستأجر،موظف است نسبت به تأمین تجهیزات مورد نیاز تخلیه و بارگیری،تعمیر و نگهداری تجهیزات موجود و آماده به کار بودن آن ها،تعمیر و نگهداری ابنیه و تأسیسات،تخلیه و بارگیری و انبارداری کالا و کانتینر همراه با رعایت استانداردهای عملیاتی و فنی و مسایل ایمنی و زیست محیطی اقدام نماید.
   *بهره برداری از تجهیزات جدید تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر*
  طی مراسمی با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت اپراتور، تجهیزات جدید تخلیه و بارگیری کالا شامل سه دستگاه لودر به ارزش 70 میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر مورد بهره برداری قرار گرفت و در روزهای آینده نیز دو دستگاه جرثقیل،یک دستگاه لودر،یک دستگاه لیفتراک ۲۵ تنی و ۵ دستگاه کامیون کشنده برای افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا به بندر نوشهر وارد خواهد شد.
 
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۰۹
روابط‌عمومی اداره کل بنادرودریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۵۷,۹۵۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید