سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
 
پذیرش و چاپ مقاله مرتبط با بندر نوشهر در کنفرانس بین المللی مهندسی برق در شهر وین اتریش
مقاله سرکار خانم دکتر سیده بنت الهدی حسینی درخصوص بندر نوشهر، در کنفرانس بین المللی مهندسی برق ، مهندسی هوا فضا ، مکانیک و علوم مهندسی در شهر وین اتریش 2022 پذیرفته و چاپ شد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران،موضوع این مقاله ارزیابی بهینه و امکان سنجی حضور DG ها به منظور کاهش میزان مصرف سوخت فسیلی و مدیریت انرژی در صنایع بزرگ مورد مطالعه در بندر نوشهر بوده است.
    نویسنده مقاله درباره ضرورت نگارش این مقاله اظهار داشت:با توجه به انواع مصرف کنندگان انرژی در محدوده بندر نوشهر اعم از ماشین آلات، تجهیزات و وسایل برقی مورد استفاده در ساختمان های اداری ، انواع جرثقیل ها و مکنده ها که برای فعالیت نیاز به سوخت اولیه(سوخت های فسیلی مانند گازوئیل و ...) دارند در این مقاله چند روش مورد بررسی قرار گرفت.
     وی افزود:احداث نیروگاه متمرکز گازی در محوطه بندر نوشهر با امکان جابه جایی و با اولویت استفاده در فصول گرم و سرد از برق یا گاز، نسبت به پیک بار مصرف کنندگان عمومی شهری ،بهینه سازی مصرف انرژی ناشی از سوخت برای سایر اهداف مانند تأمین گرمای مورد نیاز برای کوره های چوب خشک کنی، فروش برق تولید شده مازاد به شرکت توزیع برق غرب استان مازندران و تزریق به شبکه و ایجاد درآمد پایدار برای بندر نوشهر، از مهم‌ترین نتایج حاصله از شبیه سازی های انجام شده در این طرح به شمار می‌رود.
      دکتر حسینی تصریح کرد:بر اساس بررسی های انجام شده امکان استفاده از توربین های بادی در داخل آب دریا با توجه به گزارش ایستگاه هواشناسی منطقه مبنی بر وزش باد کافی در این ناحیه برای به حرکت درآوردن پره های توربین ها فراهم می باشد و در پس کرانه نیز می توان از انرژی حاصل از حرکت توربین های بادی ، برق مورد نیاز مصرف کنندگان محدوده بندر را تولید کرد.
     وی هدف از نگارش این مقاله را کاهش میزان سوخت های فسیلی به منظور حفاظت از محیط زیست و اکوسیستم و همچنین خودکفایی در زمینه تولید تا مصرف انرژی برق در بندر نوشهر دانست.
   گفتنی است که نویسنده مقاله سرکار خانم دکتر سیده بنت الهدی حسینی دارای مدرک دکترای تخصصی برق(قدرت) از کارشناسان مشاور اداره کل بنادر و دریانوردی استان در زمینه بررسی علل نوسانات برق و راهکارهای حفاظتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر است.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۲۸
کد خبر : ۵۷,۹۹۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید