پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
 
معاون مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:
نگاه وزارت بهداشت بر محور پیشگیری است
معاون اجرایی مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: نگاه وزارت بهداشت بر موضوع زیستی عمدتاً بر محور پیشگیری است و این رزمایش می‌تواند آمادگی ما را برای پاسخ‌دهی در آینده بالا ببرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، دکتر علی گل محمدی در آیین افتتاح رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی که به میزبانی بندر نوشهر برگزار شد، گفت: مجموعه نظام سلامت در جهان مقوله‌ای تحت عنوان قوانین بین‌المللی سلامت را دارد و این مقوله دو پایه اساسی بخش پیشگیری و پاسخ‌دهی دارد که یکی از اجزای پیشگیری همین برگزاری رزمایش است.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت بهداشت بر موضوع زیستی عمدتاً بر محور پیشگیری است، افزود: از آنجایی که وضعیت زیستی ایران به خصوص نوار ساحلی مازندران، پایه‌هایی برای برخی عوامل بیماری‌زا جهت رشد و تکثیر را به صورت یک بستر دارد، نگاه بر این است که این رزمایش می‌تواند آمادگی ما را برای پاسخ‌دهی در آینده بالا ببرد.

معاون اجرایی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: اما از آنجایی که عامل بیماری‌زا مرز نمی‌شناسد پیشنهاد می‌کنیم در کنار برگزاری رزمایش، بتوانیم رزمایش‌هایی برای هماهنگی با کشورهای همسایه در صورت بروز موارد بیماری طراحی کنیم تا به موفقیت‌های بالاتری دست پیدا کنیم.

 

۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۹:۴۴
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران |
کد خبر : ۶۲,۹۸۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید