پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
 

 

 

رسانه جدید

 

سعید کیا کجوری

مدیر کل بنادرودریانوردی استان مازندران

 

« خداست ،‌آنکه دریا را برای شما مسخر گردانید ،‌تا کشتی به امر خدا در آب جاری شود و از آن  ( به تجارت و سفر ) از فضل خدا روزی طلبید . باشد که شکر نعمتش را به جا آورید . »  (جاثیه ، 12)

سپاس خداوند یکتا، بی همتا و بخشاینده ای را که عزت و ذلت از اوست و آن قادر یکتاست که راه نیازمندی را جز به سوی خود بر ما بست و اخلاق نیک را برای ما انتخاب نمود و روزی های پاک را برایمان جاری ساخت . شاکریم به درگاه الهی که توفیق خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی را به ما عنایت فرمود .

 بندر نوشهر در حاشیه ی جنوبی دریای خزر ، با قدمت بیش از80 سال یکی از قدیمی ترین بنادر کشور محسوب می گردد که با داشتن تجهیزات مدرن و زیر ساخت هایی مجهز مانند جرثقیل های موبایل ساحلی 100 تنی ،ایستگاه رادیویی پیشرفته ،‌ 70 هزار متر مربع انبار سرپوشیده ،‌سیستم مکانیزه امور بندری و ارائه تسهیلات حمل و نقل ترکیبی با 11پست اسکله امکان پهلوگیری کشتی های بالای 6000 تن  و برخورداری از امکانات و تجهیزات مدرن به عنوان نقطه قوت مبادلات تجاری و بازرگانی در شمال کشور به شمار می آید .

نزدیکترین بندر به مرکز کشور در مقایسه با سایر بنادر داخلی از طریق راه آسفالته و خطوط هوایی ، نزدیکی به فرودگاه با فاصله 2 کیلومتر ، ‌کوتاهترین مسیر دریایی به کشورهای اروپایی و آسیای میانه از نظر زمان و بعد مسافت که موجب کاهش نرخ حمل و نقل کالا از این مسیر می گردد از دیگر ویژگی های بندر نوشهر می باشد . به دلیل دارا بودن جاذبه های توریستی و گردشگری و مناظر طبیعی و جنگل و دسترسی آسان به شهر و امکانات شهری ،‌بانک ها ، هتل ها و سازمان های دیگر قطب بسیار مطلوب برای جذب مسافران داخلی و خارجی می باشد و با عنایت به احداث آزاد راه تهران - شمال در آینده نزدیک کمترین فاصله را به قطب های صنعتی دارا خواهد بود .این بندر با تعامل احتماعی مناسب و افزایش سطح استاندارد در تمام واحد ها ،‌ تمام تلاش خود را برای تحقق اصل مشتری مداری و رضایت تمامی ذینفعان ،‌به کار می برد. قانون منطقه ویژه اقتصادی بندرنوشهر پس ازتصویب مجلس محترم شورای اسلامی ،دراردیبهشت ماه سال 1390 ازسوی دولت محترم جمهوری اسلامی ایران، ابلاغ و از تاریخ 16/5/1390 قانون مناطق ویژه اقتصادی در بندر نوشهر اجرایی گردید.

مدیریت این بندر و کارکنان صدیق آن با تمام توان برای دستیابی به این هدف ، همت می گمارند.

به امید رضایت شما خوبان

ارتباط با مدیر

-  دیدار عمومی سه شنبه هر هفته از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر

- شماره های تماس 52112014-011 و 52338093

                                                    

EMAIL:skia@nowshahrport.ir